2018 YENI VOLKSWAGEN POLO SEDAN(VIRTUS) TANITIMI

Sponsorlu Bağlantılar

MQB AO sahnesinde üretilen sedan önceki günlerde sevenleriyle buluştu diyebiliriz. Sedan yeni nesil polonun versiyonu olarak çıkmıştır. Lafı hiç uzatmadan haydi bu aracı tanıyalım.

 

2018 model Volkswagen Polo sedan ülkemizde uzun süredir satışa çıkmıyordu. Genel olarak Rusya ve güney Amerika kesimlerinde devam etti. Hatchback dediğimiz donanım Avrupa’da vardı fakat diğer kasadan ses seda yoktu.

 

Tabi ki bu araç yani Virtus çıkana kadar. Şimdi artık Virtus uzun aradan sonra duyulmaya başlandı. 2018 Polo Virtus, yeni nesil olarak bilinen, önden Mk 6 olarak algı yaratıyor. Fakat arka kısmı tamamen farklı duruyor. Tıpkı biraz Jetta biraz A3 sedan modellerini andırıyor. Bizlere güzel görünüm sunuyor.

 

Dış tasarımın güzelliği etkili biçimde sevenlerine buluşturuyor. Sade bunla kalmamakla birlikte iç tasarım ve iç güzellikle de görsel şölen sergiliyor. 8 inçlik dokunmatik ekran, 10 inçlik dijital gösterge paneli bunlardan bir kısmı. Çoğu arabada olduğu gibi konfor olarak da etkili olan Virtus uzun yolculuk ve hız tutkunları içinde özellik barındırıyor.

 

Rahatlık açısından güzel olan araç şık koltuklara sahiptir. Araçta süspansiyon özelliği, katlanabilir aynalar, park yardım sistemi, arka çapraz trafik algılama sistemi, yaya algılama otomatik frenleme sistemi özelliği, lastik basınç sensör özelliği ve bununla beraber dijital klima araca farklı bir özelik katarak karşımıza çıkıyor.

 

Bu araç genel bilgi verecek olursak 1,6 litre MSi 120 ps benzinli ve 1,0 TSi 128 ps turbo benzinli motor ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Turbo benzinli motor ülkemizde 115 ps güç birimiyle Volkswagen grubu modellinde kullanılmıştı diye hatırlıyorum. Bu kendi bilgimden söylüyorum. Güney Amerika ve birçok yerde satışa sunulması beklenilen Virtus hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar.

 

Fiyat olarak da henüz net bir fiyat açıklanmadığı için bilgi veremiyoruz. Detaylar için bizi takip etmeye devam edin.

 

 

Bu ilana benzer arama terimleri:
google-site-verification: google54a9b399b3075342.html