YENI MODEL FORD KUGA ÖZELLIKLERI VE FIYATI

Sponsorlu Bağlantılar

Ford markasının en önemli kompakt SUV modelleri arasında yer alan yeni Ford Kuga modelinin tanıtımı gerçekleştirildi.

 

İkinci nesil makyajlı versiyonu ile ülkemizde satışa sunulan yeni Ford Kuga modelinin teknik verilerine bu yazımızda size aktarmaya çalışacağız. Kompakt SUV araçlar içerisinde önemli bir satış oranına ulaşan yeni Kuga, 2012 yılından itibaren piyasaya sürülen ikinci versiyonu ile ve geliştirilen teknolojik ve motor seçenekleri ile dikkat çekmeye devam ediyor.

 

8 farklı renk seçeneğiyle ve iki farklı döşeme seçeneği ile ülkemizde satışa sunulan yeni Ford Kuga benzinli ve dizel motor seçenekleriyle alabileceğiniz önemli SUV araçlarından birisidir. Aktif olarak benzinli seçenekte 1,5 litre Ecoboost 150 PS ve 182 PS motor hacmine sahip olan yeni Kuga, dizel motor seçeneğinde ise 2,0 litre TDI 180 PS motor hacmi ile satışa sunulmaktadır.

 

Trend X, Titanium, Selective şeklinde sıralanan benzinli motor seçeneklerinin yanında Titanium da Selective dizel motor seçenekleriyle beraber satışa sunulan yeni Ford Kuga, 17 inç çelik jant özelliği ile dikkat çeken önemli araçlar arasındadır.

 

Araç konfor açısından birçok önemli özellik sunmaktadır. Araçta yer alan bazı detayları sıralayacak olursak dinamik tork kontrolü, hız sabitleyici sistem, çekiş kontrol sistemi, devrilme önleme sistemi, yokuş kalkış desteği gibi son derece önemli güvenlik özelliklerini de standart olarak sunmaktadır.

 

Bagaj hacmi açısından son derece konforlu bir alan sunan yeni Ford Kuga, 406 litrelik bir alana sahip olup arka koltuklar katlandığında bu alan 1603 litreye kadar çıkabilmektedir. Ayrıca araçta 60 litrelik bir yakıt deposu da bulunmaktadır.

 

Multimedya özelliklerini inceleyecek olursak araçta 8 inç dokunmatik multimedya ekranı bulunmaktadır. Bu ekran vasıtasıyla geri görüş kamerası, navigasyon sistemi ve otomatik park özelliğini çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Yeni SUV kategorisinin önemli araçlarından birisi olan ve açılabilir cam tavan, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli olarak 10 farklı yöne ayarlanabilen sürücü koltuğu, kör nokta uyarı özelliği, şerit takip ve şeritte kalma asistanı gibi önemli donanımsal özellikleri de içinde barındırmaktadır.

 

Yeni model Ford Kuga aracının teknik özelliklerini inceleyecek olursak araç 6 ileri manuel, 6 ileri otomatik ve 6 ileri powershift otomatik şanzıman özelliğiyle satışa sunulmaktadır.

 

Aracın en alt modelinde hızlanma süresi 9.7 saniye, maksimum hız ise 195 kilometredir. Yine aracın en alt modelindeki yakıt tüketimi ortalama 8 litre civarındadır. Aracın en üst modelinde ise 10 saniyelik bir hızlanma süresi ve maksimum 200 kilometre hıza ulaşma süresi bulunmaktadır. En üst modelinde ortalama yakıt tüketimi ise 5.5 litre civarındadır.

 

Yeni model Ford Kuga aracının Türkiye’deki satış fiyatlarına geçecek olursak şu değerleri göstermektedir.

Yeni Model Ford Kuga 1.5 lt EcoBoost Trend X:                      101.475 TL

Yeni Model Ford Kuga 1.5 lt EcoBoost Otomatik Trend X:    104.760 TL

Yeni Model Ford Kuga 1.5 lt EcoBoost Otomatik Titanium:  118.255 TL

Yeni Model Ford Kuga 1.5 lt EcoBoost Otomatik Selective:  122.840 TL

Yeni Model Ford Kuga 2.0 lt TDCi PowerShift Selective:        195.600 TL

 

Yeni Ford Kuga modeli ile ilgili yapılan bütün gelişmelerden haberdar olmak için bizi Facebook adresimizden takip edebilirsiniz.

 

 

Bu ilana benzer arama terimleri:
google-site-verification: google54a9b399b3075342.html